Mans grāmatplaukta stāsts

Dzimtās valodas dienu sagaidot, Latviešu valodas aģentūra apbalvoja ikgadējā skolēnu radošo darbu konkursa uzvarētājus. Šoreiz konkursa tēma bija „Mans grāmatplaukta stāsts”. Skolēni rakstīja par grāmatām, kuras viņi lasa un par kurām interesējas. Izsludinot konkursu, organizatori bažījās, vai būs atsaucība, jo tēma jau nav „Mana dzīve telefonā”, bet gan par grāmatām viņu dzīvē. Tomēr labā ziņa ir tā, ka bērni lasa grāmatas.

Lasīt tālāk ...


 

Vuolyudzāni

Latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures skolotāju asociācija (LVLKSA) jau 21. reizi ar Rēzeknis nūvoda pošvaļdeibys atbolstu š.g. novembrī organizēja skotuvis runys konkursu “Vuolyudzāni”. Tai kai kluotīnē konkurss navarēja nūtikt, školāni ar sovim školuotuojim i vacuokim īsyuteja izavālātūs daildorbu videoīrokstu.

Lasīt tālāk ...


 

Uzticības tālrunis – draugs un atbalsts

Stress skolā, nenokārtota sadzīve, strīds ar draugu – tās ir tikai dažas problēmsituācijas, kurām samilstot bērns bieži jūtas ne tikai apjucis un izmisis, bet arī vientuļš un bezpalīdzīgs. Gandrīz katram ir pazīstamas kādreiz nakts melnumā pārdzīvotās izjūtas, kad šķitis – būtu labāk, ja rīts nemaz neatnāktu. Tādos brīžos ļoti nepieciešams līdzcilvēka atbalsts un sapratne, kāds, kurš uzklausītu. Tieši tādēļ Latvijā, tāpat kā citviet pasaulē, darbojas uzticības tālruņi. Tie ir reizēm vienīgais atbalsts brīžos, kad dzīve šķiet pārāk ciešu virvi sažņaugusi ap kaklu un nav neviena, kurš vēlētos to atpiņķēt.

Lasīt tālāk ...


 

Latvijas Kultūras kanona konkurss 2020–2021 "Kultūras kanons, mērs vai impulss izaugsmei"

Latvijas Kultūras akadēmija jau devīto gadu rīko konkursu Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu un mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēniem. Kultūras kanona konkursa mērķis ir sekmēt kultūras mantojuma saglabāšanu, tā sociālā, ekonomiskā un radošā potenciāla izmantošanu, Latvijas kultūras kanonā nosaukto vērtību aktualizēšanu, pievērst uzmanību sabiedrības kultūras procesu daudzveidībai un vērtību sistēmu atšķirībām, kā arī veicināt skolēnu radošumu un pilsonisko līdzdalību Latvijas kultūrtelpas veidošanā.

Lasīt tālāk ...


 

Sporta skolas jauno sportistu apbalvošana

Pandēmija šogad izraisīja daudz izmaiņu un aizliegumu. Gadu mijā šoreiz sportisti nesatikās kopā tradicionālajā svinīgajā ceremonijā, tomēr apbalvošana notika. Krāslavas novada domes naudas prēmijas ar Izglītības pārvaldes palīdzību tika izmaksātas 2020. gada veiksmīgajiem sportistiem un viņu treneriem.

Lasīt tālāk ...


 

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības

26.septembrī Rīgā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības. Krāslavas novadu pārstāvēja Emīls Grišāns - Krāslavas Valsts ģimnāzijas 7.a klases skolēns.

Lasīt tālāk ...


 

Rudens sacensības vieglatlētikā

Vieglatlētikas sacensībās piedalījās vispārizglītojošo skolu skolēni, kuri sacentās trīs vecuma grupās: A vecumā grupā - vidusskolas jaunieši, B vecumā grupā - 2005.-2006.g.dz. skolēni, C vecuma grupā - 2007.g.dz.

Lasīt tālāk ...


 

Krāslavas Valsts ģimnāzija izcīna “Vidusskolu kausu 2020” vieglatlētikā

24.septembrī Saldus sporta kompleksa stadionā, skaistā, saulainā rudens dienā - labākie Latvijas vidusskolas un pamatskolas vecuma vieglatlēti rādīja savas spējas dažādās disciplīnās. Krāslavas Valsts ģimnāzijas audzēkņi ļoti veiksmīgi pārstāvēja mūsu skolu Latvijas skolēnu 74.spartakiādes finālsacensībās vieglatlētikā „Vidusskolu kauss 2020” un „Pamatskolu kauss 2020” izcīņā.

Lasīt tālāk...