AR "LATVIJAS SKOLAS SOMU" RAIŅA MĀJĀ BERĶENELĒ

Krāslavas ģimnāzijas Ācīši, Bēcīši un Cēcīši ar „Latvijas skolas somu” devās uz Raiņa māju Berķenelē! 

2023.gada 18.septembrī kultūrizglītības programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros Raiņa mājā Berķenelē viesojās Krāslavas ģimnāzijas 3.klašu skolēni. Neformālā gaisotnē skolēni kopā ar programmas vadītājām, kuras tērpušās 19.gs. apģērbā👗👜🥿🥿 piedalījās  ekskursijā, interaktīvā un radošā darbnīcā, rotaļās, spēlēs.

Uzzinājām interesantus faktus par izcilā literāta Raiņa bērnību. Aplūkojām zēna istabas iekārtojumu un kļuvām par Žaniņa skolasbiedriem, 👫  un improvizētā 19.gs. beigu mācību stundā iemācījāmies glīti rakstīt ar tinti un spalvaskātu, pievēršot uzmanību vēstules žanram. 📜✒️✉️ Mums bija iespēja arī izbaudīt disciplināru stundu un iepazīt dažādus soda veidus... 🤭 Apskatījām arī  Berķeneles Radošo dārzu, kur katram mākslas objektam ir savs tapšanas stāsts, visi objekti veidoti Raiņa dzīves un daiļrades iespaidā!

Mūsu zinātkārie skolēni tika gan izbrīnīti, gan iedvesmoti!  Arī mēs skolotājas sakām paldies par integrētu nodarbību, kur mijās latviešu valoda, literatūra, māksla, vēsture un tehnoloģijas! Esam ļoti apmierināti ar braucienu!💯

Izsakām lielu pateicību programmas  „Latvijas skolas soma” koordinatorei mūsu skolā  par doto iespēju apmeklēt un izzināt Raiņa māju Berķenelē! LIELS PALDIES izzinošā un piesātinātā pasākuma organizatorēm Inesei un Evai!

Ekskursijas beigās apmeklējām Sventes ezera un pastaigu taku, kur varējām gan ieelpot svaigu gaisu, gan baudīt skaistos skatus,🌤🌳🍁 uzrīkot pikniku,🍎🥪🧃 citiem vārdiem sakot pabūt dabā un smelties enerģiju mācībām!

Krāslavas ģimnāzijas 3.klašu audzinātājas - 

Aina Kudiņa, Inta Beikule, Anita Tukāne

Autoru foto