Inženierzinības 7-jās klasēs

Veselu gadu 7.klases skolēni apguva jauno priekšmetu «Inženierzinības». Tā ka jaunais priekšmets balstās uz projekta darbiem, skolēni pelnīja atzīmes, taisot dažāda veida konstrukcijas, ierīces un mehānismus. Visos projekta darbos ir ieguldīts skolēnu darbs, iztēle un radošā pieeja. Gribu teikt paldies par interesantiem projektiem skolēniem un viņu vecākiem (vecvecākiem), kas atbalstīja, filmēja, palīdzēja nodrošināt nepieciešamos piederumus un visu realizēt.

 

Par tēmu «Gāzu un šķidrumu īpašību pielietošana » skolēni varēja veikt projekta darbus par tēmām:

šķidruma dozēšana (dzirdītava dzīvniekiem);

 • raķetes modelis (ar ūdens vai gaisa plūsmas dzinēju);

 • vējdzirnavas;

• ūdensdzirnavas (rotora vai kausveida);

• ekskavators;

 • hidrauliskā prese un hidrauliskais tilts.

Trešajā tēmā «Enerģijas avoti, uzkrāšana, pārvēršana » bija piedāvāti projektu darbi:

lidmašīnas modelis ar gumijas motoru;

automašīnu modeļu sacensības ar savērptu gumiju;

ar ūdeni darbināmas raķetes modelis;

kuģis ar sveces darbinātu siltuma dzinēju;

• spoles ratiņi ar savērptu gumiju.

Konstruēšanas iemaņas un entuziasms deva mums drosmi piedalīties ilggadēja konkursā «Saules kauss», kuru rīko Cietvielu fizika institūts (Rīga). Konkursa ietvaros 5. - 12. klašu skolēni veidoja komandas, un no institūta sagādātajiem materiāliem izgatavoja automašīnu, laivu vai lidmašīnu modelīšus, kuri darbojas, izmantojot tikai alternatīvo enerģijas resursu – Sauli.  Šī iniciatīva aktualizē ANO Ilgtspējīgās attīstības 7. mērķi par piekļuves nodrošināšanu uzticamai, ilgtspējīgai un mūsdienīgai enerģijai, veicinot tīrās enerģijas izpēti jauniešu vidū.

No mūsu skolas piedalījās 7.a klases skolēni Pauliņš Gregors un Mārtiņš Vecelis. Izveidotais modelis brauca pārliecinoši uz priekšu, bet mums pietrūka ātruma. Tagad mums ir pieredze un varam mēģināt piedalīties arī turpmāk, uzlabojot dažas mehānisma konstrukcijas.

Lai veicas nākotnes inženieriem!

Inženierzinību skolotāja Ludmila Koževņikova