Šajā mācību gadā Krāslavas ģimnāzijā tika realizēti divi ERASMUS+ eTwinning projekti. Vienu no tiem “Pilsētas leģenda” (“Urban Legend”) uzņēmās Krāslavas ģimnāzijas angļu valodas skolotāja Tatjana Duškina un franču valodas skolotāja Ilona Stepiņa, iesaistot 10.klases skolnieces Agnesi Vaikuli, Dagmāru Stivriņu, Viktoriju Rutkovsku, Jūliju Krasnopoļsku un Lanu Isaku. Skolēni pilnveidoja savas zināšanas par Krāslavas novadu, uzlaboja savas angļu valodas prasmes, apsprieda tiešsaistes tikšanās reizē apgūto un sarakstījās ar sadarbības skolēniem Polijā. Krāslavas ģimnāzijas meitenes, skolotājas Tatjanas vadībā, pētīja Krāslavas kultūru un kopīgi izveidoja savu leģendu par Krāslavu. Šajā leģendā tika iekodēts slepenais vārds, kuru skolēniem no Polijas Marijas Kovnackas Lomiankas vārdā nosauktās 1. pamatskolas vajadzēja atšifrēt. Projekta ietvaros mūsu skolēni sastādīja arī krustvārdu mīklu par savu leģendu un apmainījās ar šo uzdevumu ar vienaudžiem Polijā. Poļu sadarbības partnerskola darbojās līdzīgi ar savu mazo pilsētiņu Lomianki – izveidoja jaunu leģendu, iekodēja slepeno vārdu un izveidoja krustvārdu mīklu par to.
Angļu valodas skolotāja Tatjana Duškina ir gandarīta:
"2024./2025 mācību gada otrajā semestrī 10.a klases skolēni kopā ar angļu valodas skolotāju Tatjanu Duškinu un eTwinning projekta koordinatori Ilonu Stepinu, sadarbojoties ar skolēniem no Polijas pilsētas Lomjanki (Łomianki), organizēja kopīgu projektu “Pilsētas leģendas” (angl. Urban Legends), kura mērķis bija popularizēt savu pilsētu, izdomājot leģendu par vienu no pilsētas nozīmīgajiem objektiem. Ģimnāzijas skolēni nolēma izdomāt leģendu par Šokolādes kalnu un tā nosaukuma izcelsmi, jo par šo tūristu piesaistes objektu mūsu pilsētā ir maz zināms. Projekta laikā tika izdomātas vairākas interesantas leģendas par Šokolādes kalnu, bet pēc balsošanas tika izvēlēta viena, kuras autore ir Lana Isaka.
Projekta ietvaros skolēni apmainījās ar leģendām, pēc leģendu izlasīšanas veica uzdevumus, uzdeva papildu jautājumus, kas radās pēc tekstu izlasīšanas, un galu galā organizēja tiešsaistes tikšanos, kurā laikā skolēniem bija iespēja sazināties angļu valodā, apmainīties ar interesējošo informāciju un uzdot papildu jautājumus par pilsētu vēsturi, apskates objektiem, utt.
Darbs tika paveikts izcili! Skolēni aktīvi un ar interesi piedalījās projektā un jau plāno nākamo interesanto projektu ar skolēniem no ārzemju skolām.
Paldies 10. klases meitenēm par aktīvu dalību projektā, par brīnišķīgajām idejām, par radošumu un atbildīgo pieeju projekta organizēšanā un īstenošanā!"
Apmainoties ar informāciju eTwinning forumā “TwinSpace” par projektu, tika nolemts izveidot katrai skolai prezentāciju par savu pilsētu, jo sadarbības partneri un Krāslavas ģimnāzijas skolēni katrs vēlējās uzzināt vairāk ne tikai par pašu leģendu, bet arī par citas valsts pilsētu.
Projekts “Pilsētas leģenda” noslēdzās 29.maijā ar skolēnu tikšanos tiešsaistes platformā Zoom un apmainoties ar atbildēm uz katra jautājumiem, kuri pirms tam tika publicēti eTwinning “TwinSpace” sadaļā. Paldies jauniešiem un skolotājai Tatjanai Duškinai par entuziasmu, kā arī Polijas sadarbības skolas audzēkņiem un skolotājai Evai Mihalovskai!
Ilona Stepiņa,
Krāslavas ģimnāzijas franču valodas skolotāja
Autora foto
#eTWINNING