Mācīšanās traucējumi

 

Mācīšanās traucējumi. Kā palīdzēt bērnam, kam mācīšanās sagādā grūtības?

Lasīt tālāk...


 

 

 

Pirmās psiholoģiskās palīdzības (PPP) rokasgrāmata pusaudžiem - Plaukstas likums

 

Pirmā psiholoģiskā palīdzība

Veselības ministrija kopā ar pusaudžu psihoterapeitu Nilu Konstantinovu izstrādāja pirmās psiholoģiskās palīdzības (PPP) rokasgrāmata pusaudžiem! 
PPP rokasgrāmatā apkopotas pamatzināšanas, tehnikas un prasmes, kas pusaudzim palīdz izvairīties no mentālās veselības problēmām, atpazīt tās un sniegt pirmo palīdzību sev pašam vai draugam.

Lasīt tālāk...


 

Ārkārtas situācijas laikā noteikto ierobežojumu dēļ mainīta dienaskārtība un ierobežotas ikdienas aktivitātes.

Tas izmaina dienas ritmu ģimenēs, vecākiem nav viegli strādāt un uzraudzīt bērnus, bieži vien paaugstinās negatīvo emociju līmenis, arī paškontrole kļūst apgrūtināta.

 Speciālisti iesaka stingri izplānot vecāku un bērnu dienas gaitas, veikt kopējas aktivitātes un pret šo laiku izturēties kā ārkārtas situāciju, kurā daudzas prasības un noteikumi ģimenē mainās.

Lasīt tālāk...


 

Pirmo klašu skolēnu vecākiem! 

Apsēžoties skolas solā gandrīz katrs no mums ir nonācis situācijā, kad šķiet - netieku līdzi skolotājas norādījumiem. Kādam vajag uzmanīgāk ieklausīties, kādam paskaidrot vēlreiz, kādam citam - pārlasīt un apdomāt. Bet ko darīt tad, ja tomēr nepadodas lasīšana vai rakstīšana, kā arī matemātiskas darbības izrādās pārāk sarežģītas. Šādu grūtību apzīmējums, iespējams, ir mācīšanās traucējumi. 

Lasīt tālāk...