10.KLASE SAKOPJ LUTERĀŅU KAPUS

Ceturtdien 2.maijā Krāslavas ģimnāzijas 10.A klases skolēni devās talkot uz Krāslavas luterāņu kapiem. Šī vieta tika izvēlēta tādēļ, jo ģimnāzijas skolnieces – Milena Timergalejeva, Jekaterina Mihailova, Laura Putne - piedalījās Latvijas Kultūras kanona konkursā, aizstāvot kapu kopšanas tradīciju. Lai jaunieši neaizmirstu par dzimtām nozīmīgu tradīciju, tika nolemts talkot tieši šeit – kapos, kas izskatās aizmirsti un sen neapmeklēti.

Talkotāju atsauksmes:

- Evija Radivinska: “Talka patika ne tikai, ka pabijām visi kopā (kas reti sanāk), bet arī, kopā ātri padarot darbu, jautri pavadījām laiku un devāmies mājās, tāpēc gribētos tā talkot arī turpmāk! “

- Milena Timergalejeva: “Talka rosināja ne tikai apkārtējās vides, bet arī iekšējās pārvērtības. Šādi pasākumi dod iespēju gan līdzēt sabiedrībai, gan iedziļināties klusuma brīdī un izjust dabu. Talka atstāja tīrības un miera sajūtu. Paldies visiem, kas iesaistījās un palīdzēja!”

- Jekaterina Mihailova: “Talka mūs vienoja cēlā darbā. Manuprāt, tas ir brīnišķīgi. Vienojāmies un padarījām vēl vienu teritoriju sakoptu”

- Samanta Adamoviča: “Šis pasākums noteikti vienoja mūsu klasi. Palīdzēja aizdomāties par to, cik svarīgi darīt kādas, manuprāt, būtiskas, bet tajā pašā laikā ļoti svarīgas mūsu tautai lietas kā, piemēram, kapu kopšana.”

- Edgars Koževņikovs: “Ir patīkami darīt labumu, pat ja tas nav būtiskākais, ka mēs kapsētu iztīrījām no atkritumiem. Mēs izpētījām vēl knapi redzamos uzrakstus uz kapu plāksnēm un  pieminekļiem. Bija interesanti padiskutēt un saistīt tos ar mūsu tautas vēsturi. Aizbraucot mājās, aicināju arī savu ģimeni aizdoties uz mūsu dzimtas kapiem.”

Mēs uzskatām, ka konkursa ietvaros izdomātā ideja popularizēt kapu kopšanas tradīciju bija ļoti veiksmīgi īstenota. Tradīcijas vieno!

Inga Skerškāne,

Krāslavas ģimnāzijas vēstures skolotāja

Autora foto