LATGALES KULTŪRVĒSTURES MUZEJĀ RĒZEKNĒ

Kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros saulainajā 22.maija rītā Krāslavas ģimnāzijas ceturto klašu skolēni devās ekskursijā uz Rēzekni. Ekskursijas ietvaros bērni apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeju, kurš atrodas netālu no Latgales Atbrīvošanas pieminekļa “Vienoti Latvijai”. Laukumā pretī muzeja centrālajai ieejai varēja nofotografēties pie dzejnieka, mākslinieka un bijušā muzeja darbinieka Antona Kūkoja pieminekļa.

Latgales Kultūrvēstures muzejā skolēni piedalījās divās nodarbībās: “Māla pikuča piedzīvojumi” un “Pirmo reizi izstādē”.

Pirmā nodarbība tika vadīta Latgales keramikas ekspozīcijā “Māla un uguns pārvērtību radīts brīnums”. Kopā ar pasaku tēlu Māla pikuci skolēni devās brīnumainajā Latgales keramikas valstībā un izzināja, kā māls pārvēršas podos, svečturos u. c. priekšmetos. Nodarbības otrajā daļā skolēni paši veidoja no māla sava dizaina priekšmetus.

Otrā nodarbība bija vadīta Mākslas namā. Tās laikā skolēni tika iepazīstināti ar mākslas izstādes iekārtojumu, rosinot attīstīt skatīšanās, domāšanas un vērtēšanas prasmes, mudinot mutiski izteikt gūtos iespaidus. Skolēni darbojās arī praktiski, pielietojot iepazītos mākslas izteiksmes līdzekļus.

Liels PALDIES Latgales Kultūrvēstures muzeja darbiniekiem par sirsnīgo uzņemšanu!

PALDIES SIA LATGRAN valdes loceklim Mārtiņam Zvejniekam  par ceļa izdevumu sponsorēšanu!

                                4.klašu audzinātājas - Inese Egle, Dace Samsonoviča, Ināra Mukāne

Autoru foto

#Latvijasskolassoma