RAŽĪGAIS EIROPAS MĒNESIS

Maijs mūsu skolā  bija piepildīts ar dažādiem  notikumiem. Skolēni aktīvi piedalījās gan Eiropas eksāmenā, kas šogad bija veltīts Latvijas 20gadei Eiropas Savienībā, gan konkursā par Eiropas Parlamentu.
Daudzi Krāslavas ģimnāzijas skolēni, kārtojot Eiropas dienas eksāmenu, saņēma 50 punktus. Griežot laimes ratu, izlozēja uzvarētājus un mūsu skolas 6.c klases skolēnam Leonam Pauliņam paveicās vinnēt spēli “Šurpu Turpu” 20 eiro vērtībā!  Apsveicam Leonu Pauliņu!
Lepojamies, ka  8. a klase ieguva aktīvākās klases titulu! AKTĪVĀKĀS KLASES saņem dāvanu kartes 100 eiro vērtībā sporta inventāra iegādei. Jūnija sākumā  saņēmām pirmās dāvanas – basketbola bumbu un spēli “Lidojošo šķīvīšu mērķis”, kuras jau izmēģinājām. Arī basketbola bumbu viegli iemeta grozā mūsu sporta skolotājs Dmitrijs Duškins. Tagad gaidām galda futbolu, ko spēlēsim kādā lietainā dienā.
8. jūnijā vēlējām Eiropas Parlamentu, tāpēc  vēstures un sociālo zinātņu stundā 10.a klase pētīja Eiropas Parlamenta kandidātu sarakstus, analizēja partiju programmas un priekšvēlēšanu solījumus. Izmantojām https://www.lsm.lv/eiroparlamenta-velesanas-2024/partiju-saraksts/   informāciju, veicām kandidātu un partiju šķirošanu. LSM.lv piedāvā atrast “savu” partiju, ar kuru jums visvairāk sakrīt viedokļi par prioritātēm, un uzzināt, kādām partijām citās Eiropas valstīs ir līdzīgas nostājas.
Krāslavas ģimnāzisti izveidoja 3 komandas un 29.maijā veiksmīgi piedalījās tiešsaistes erudīcijas konkursā “PRĀTA SPĒLES”, kuras organizēja EUROPE  DIRECT Dienvidlatgales centrs sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā.  Spēles 5 kārtās varēja pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību un Eiropas Parlamenta vēlēšanām.
Paldies Krāslavas ģimnāzijas “Kastanīšiem” no 11.a klases – Armandam Baldiņam, Juliānai Silinevičai un Diānai Višņakovai, “Kabačiem” no 10.a klases - Mārtiņam Severīnam Vecelim, Laurai Putnei, Rihardam Sitnikam, Bernadettai Podjavai, kā arī  “Ģimnāzijas Team”  no 10.a. klases – Gregoram Pauliņam, Edvardam Bebrišam, Edgaram Koževņikovam un Rihardam Lisenokam.
Piekrītot  domātājam Frānsisam Bēkonam, ka  “zināšanas ir spēks!”, novēlu arī vasaru izmantot, lai kļūtu spēcīgāki.

Dzintra Rateniece,

Krāslavas ģimnāzijas vēstures un sociālo zinātņu skolotāja

Autora foto