UZVARA ĶĪNIEŠU VALODAS EKSĀMENĀ

25.maijā tika organizēts ķīniešu valodas eksāmens un noskaidroti ķīniešu valodas pratēji starptautiskā līmenī.

No Krāslavas ģimnāzijas ķīniešu valodas eksāmenu izvēlējās kārtot 9.klases skolēns Ervīns Tračums, jo ķīniešu valoda nav obligāta, t.i. apmeklējums ir fakultatīvs. Tas nozīmē, ka arī eksāmenu var izvēlēties, vai nu pieteikties tam vai nē. Tā kā eksāmenu vērtē Latvijas universitātes Konfūcija institūta Ķīnas puse, tad arī norise un prasības atšķiras no pierastā. Skolēns drīkst izvēlēties sarežģītības līmeni, laiku, kad to veikt (eksāmens pieejams 2-3 reizes mācību gada laikā), gan formātu: klātienē vai attālināti.

Nedēļu pirms ķīniešu valodas eksāmena noritēja “mock exam”, kas ir paredzēts, lai audzēkņi šim notikumam sagatavotos tehniski. Eksāmena formātu mūsu skolēns izvēlējās “online” jeb attālināti, jo laika joslas Latvijā un Ķīnā atšķiras; līmenis, kuru izvēlējās bija “HSK2 līmenis”, kas ir paredzēts audzēkņiem ar ķīniešu valodas priekšzināšanām, jo Krāslavas ģimnāzijas skolēns Ervīns Tračums, apgūst ķīniešu valodu klātienē jau divus gadus un attālināti vēl vienu, kopumā trīs. 9.klases skolēns vairākos mācību gados ir piedalījies ķīniešu valodas konkursā Rīgā, kur sevi pieteica kā spēcīgu konkursantu šajā valodas prasmē, iepriekšējā „Ķīniešu valodas tilts” konkursā saņemot godalgoto vietu. Tādēļ šogad, palīdzot viņam sagatavoties ķīniešu valodas eksāmenam, arī skolotāji juta līdzi un rezultāts – 100% abās eksāmena daļās.

Apsveicam un lepojamies!

San Džuhvei,

Krāslavas ģimnāzijas ķīniešu valodas skolotāja

Materiāls par ķīniešu valodas konkursu šeit - https://kvg.lv/zinas/pilns-raksts?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=1004&cHash=029dba762e1e18c2cac5b963098be670