Krāslavas Valsts ģimnāzija izcīna “Vidusskolu kausu 2020” vieglatlētikā

24.septembrī Saldus sporta kompleksa stadionā, skaistā, saulainā rudens dienā - labākie Latvijas vidusskolas un pamatskolas vecuma vieglatlēti rādīja savas spējas dažādās disciplīnās. Krāslavas Valsts ģimnāzijas audzēkņi ļoti veiksmīgi pārstāvēja mūsu skolu Latvijas skolēnu 74.spartakiādes finālsacensībās vieglatlētikā „Vidusskolu kauss 2020” un „Pamatskolu kauss 2020” izcīņā.

Vidusskolu grupā startēja sešas komandas. Krāslavas Valsts ģimnāzijas komandu pārstāvēja - Karīna Stikute, Samanta Krumpāne, Katrīna Ļaksa, Daniela Timma, Evelīna Krista Sitnika, Elizabete Anna Stivriņa.  Sportisti piedalījās septiņās vieglatlētikas disciplīnās (100 m ,100 m/b un 800 m skrējiens, tāllēkšana, augstlēkšana, šķēpa mešana un lodes grūšana), kā arī stafetē 4x100 m skrējienā.  Ar labiem rezultātiem katrā disciplīnā kopvērtējumā Krāslavas Valsts ģimnāzijas komanda ieguva 1.vietu!

Individuāli godalgotas vietas izcīnīja :

Daniela Timma – 1. vieta tāllēkšanā – 5.17 m , 3.vieta 100 m/b – 16,30 sek;

Evelīna Krista Sitnika – 800 m skrējienā 1.vieta ar rezultātu 2:23,65 min. Evelīna uzlaboja savu rekordu šajā distancē vairāk par 4 sekundēm un, kā pastāstīja treneres, uzlaboja Sporta skolas jaunatnes rekordu, kas piederēja tolaik daudzcīņniecei Valentīnai Tolstikai (Gotovskai) – 2:24,7 min.

Katrīna Ļaksa – 3.vieta tāllēkšanā – 4.95 m, 3.vieta augstlēkšanā – 1.51 m;

Pirms stafetes krāslavietes ierindojās 3.vietā, zaudējot komandai no Talsiem 2 punktus un komandai no Ogres 1 punktu, tāpēc stafetes skrējiens kļuva par izšķirošu komandu cīņā. Meitenes noskrēja godam, izcīnīja 1.vietu un atveda uz savu skolu “zelta” kausu! Stafetes skrējienā 4 x 100 m 1.vietu  izcīnīja Karīna Stikute, Samanta Krumpāne, Katrīna Ļaksa un Daniela Timma, ar rezultātu - 54,63 sek.

Pamatskolu vecuma grupā startēja astoņas komandas un mūsu skolu pārstāvēja -

 Anete Stašāne, Santa Ostrovska, Amīna Soskova, Terēza Podjava, Līva Māra Mukāne un Viktorija Zuboviča. Sīvā konkurencē kopvērtējumā mūsu skolas komanda ierindojās piektajā vietā. . Individuāli godalgoto 2.vietu augstlēkšanā izcīnīja Santa Ostrovska ar jaunu personisko rekordu – 1.53 m! Apsveicam ar panākumiem mūsu meiteņu komandas!

Paldies Krāslavas Valsts ģimnāzijas direktoram Jānim Tukānam, Krāslavas novada domei par iespēju piedalīties Latvijas skolēnu 74.spartakiādē vieglatlētikā. Paldies par atbalstu un sadarbību Krāslavas Sporta skolas administrācijai un īpaši vieglatlētikas nodaļas trenerēm Inesei Umbraško un Innai Radevičai.

Krāslavas Valsts ģimnāzijas sporta skolotāja Natālija Raudive