Programmēšanas inženieris

12.klašu skolēni tiešsaistē tikās ar nākotnes profesijas pārstāvi – programmēšanas inženieri Dāvidu Babrovski, kurš ir arī mūsu skolas absolvents un Vītolu fonda stipendiāts. Jau skolā Dāvidam patika matemātika, informātika, vizuālā māksla. Un vēl – Dāvids ar aizrautību lasīja zinātnisko fantastiku!

Pēc skolas beigšanas, Dāvida brāļi nolēma pievērst viņu “savai ticībai – programmēšanai”. Lēnām viņš sāka apgūt tās pamatus. Dāvidam ir darba pieredze arī citās jomās – darbs “Labiekārtošana D” un veikalā par krāvēju. Šie darbi lika saprast – intelektuālais darbs tiek augstāk vērtēts un labāk atalgots nekā fizisks darbs. Katram savi talanti.

Dāvids Babrovskis stāsta: “Es iestājos Daugavpils universitātē programmēšanas nodaļā. Man patīk manis izvēlētā profesija un patīk universitāte! Kaut arī manā grupā no 60 studentiem ir palikuši tikai 7. Daudzi domā, ka būs viegli, bet – augstākā matemātika liek pasvīst un pārbauda tavu profesijas izvēli. DU jau studentu vidū darba devēji meklē darbiniekus, ir stipendija, studentu padome, sporta aktivitātes, projekti.”

Dāvids demonstrēja savus darbus programmēšanā – spēles, uzdevumus, labirintus, angļu valodas testu. Jaunieši ar aizrautību piedalījās aktivitātēs, bet noslēgumā uzdeva jautājumu: - Vai sarežģīti mācīties IT, ja nav pamatzināšanu?

Dāvids atbildēja: - Ja ir griba un neatlaidība – var visu!

Paldies jaunajam programmētājam par tikšanos un gaidīsim atkal.

Pedagogs karjeras konsultants – Skaidrīte Gasperoviča

Par studijām Daugavpils universitātē lasi šeit – https://du.lv/