PRIEKA IZSTĀDE

Kopš 1995. gada 16. novembris pēc UNESCO iniciatīvas tiek atzīmēts kā STARPTAUTISKĀ TOLERANCES DIENA, lai rosinātu sabiedrības apziņu par to, ka iecietība ir cieņa pret kultūru bagātību, ikviena cilvēka pašizteiksmes un izpausmes veidiem, kā arī to pieņemšanu un pareizu izpratni.

Tas nenozīmē, ka cilvēkam ir jāpieņem cita ticība, viedokļi, uzskati, jāpārņem citas tradīcijas vai citu cilvēku vērtības. Daudz svarīgāk ir tas, lai cilvēks varētu pieņemt to, ka otram var būt arī citādāki uzskati, domas un vērtības. Tolerance var izveidoties tikai tad, ja cilvēki ne tikai uzklausa viens otru, bet arī cenšas saprast viens otru.

 Lai veicinātu plašāku izpratni par dažādību, "KiVa" programmas komanda sadarbībā ar sākumskolas klašu audzinātājām un skolas vizuālās mākslas skolotajām organizēja skolas akciju “Uzzīmē PRIEKU!”. PALDIES PAR ATSAUCĪBU UN SADARBĪBU!

Un tapa brīnišķīga, izzinoša un vienlaicīgi arī neparasta PRIEKA IZSTĀDEŠķita, kas gan tur sarežģīts - uzzīmēt PRIEKU! Vārds ir pazīstams un saprotams ikvienam no bērnības. Prieks noteikti sagādā pozitīvas emocijas, priecājoties cilvēki visbiežāk smaida un viņu acis iemirdzas priekā. Patiesībā jau nemaz arī nav konkrētas definīcijas, kas īsti ir prieks, bet tomēr visi zina, kas tas ir. Vārds ir viens, bet cik daudz un dažādas emocijas, krāsas, tēlus, izjūtas, asociācijas tas izsauc! Kas tad ir PRIEKS Krāslavas ģimnāzijas skolēniem - dāvanas, dzimšanas diena, Ziemassvētki un Jaunais gads, uzvara sacensībās un iespēja nodarboties ar kādu sporta veidu, draudzība  un mīlestība, vecāki un kopā ar ģimeni pavadīts laks, pārsteigums, Latvija, skola, mazais brālītis vai māsiņa, vasara un ziemas prieki, vaļasprieks un aizraušanās, parasta diena un saule, Dievs un ticība, jūra un daba… šo sarakstu var turpināt ilgi. Tas kārtējo reizi apliecina, cik mēs esam dažādi MĒS NEESAM IDEĀLI, MĒS ESAM UNIKĀLI!

Prieks ir mūsu dzīves enerģija. Tas dod spēku dzīvot un darboties, tas dod iedvesmu.

Prieks ir kas vairāk par smaidu vai smiekliem. Tas piedzimst sirdī un to būtiski izmaina, piepilda ar pozitīvām emocijām, kuras nav iespējas paturēt tikai sirdī.

 Un nav svarīgi, cik mums gadu, mums visiem nepieciešams kāds prieka avots.

Lai PRIEKA izstāde ļauj ikvienam kļūt tolerantākam un iejūtīgākam viens pret otru, jo mēs esam visi tik bezgala dažādi!

"KiVa" programmas komandas vārdā -

skolas psihologs Velta Daņiļeviča

Autora foto