Vuolyudzāni

Latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures skolotāju asociācija (LVLKSA) jau 21. reizi ar Rēzeknis nūvoda pošvaļdeibys atbolstu š.g. novembrī organizēja skotuvis runys konkursu “Vuolyudzāni”. Tai kai kluotīnē konkurss navarēja nūtikt, školāni ar sovim školuotuojim i vacuokim īsyuteja izavālātūs daildorbu videoīrokstu.

Konkursā pīsadaleja 24 vuolyudzāni nu 17 školom. Pyrmū godu konkurss nūtyka, viertejūt īrunuotū daiļdorbu fragmentu videoīrokstu.
Jūs viertēja dzejneica Anna Rancāne i Rēzeknis Tautys teātra režisore Māra Zaļaiskalns.

3.vīta
1.- 4.kl. – Artūram Ozoliņam, Kruoslovys Vaļsts gimnazija, skolotāja Ināra Krute;

       Kristiānam Dzalbam, Kruoslovys Vaļsts gimnazija, skolotāja Valentīna Geka

Skolotāja Valentīna Geka ir gandarīta: - "Uzskatu, ka vienmēr ir  vērts piedalīties konkursā, jo tas  palīdz skolēniem veidot  izpratni par Latgales kultūras vērtībām  un attīsta latgaļu valodas runas kultūru. Šajā konkursā Kristiāns piedalās jau 3.gadu. Iepriekš bija gan pateicības raksts, gan  1.pakāpes diploms . Šogad - 3. pakāpes diploms.  Esmu gandarīta par  katru Kristiāna uzstāšanos konkursā un mūsu kopīgi  ieguldīto darbu."

Skolotāja Ināra Krute lepojas: - "Artūrs ir ļoti neatlaidīgs un mērķtiecīgs skolēns, ar lielu atbildības sajūtu. Paldies Artūra vecākiem par sadarbību un atbalstu. Ir ieguldīts liels darbs un esmu gandarīta par Artūra sasniegumu."

Paldies par dalību konkursā:

Sintijai Barševskai 6.klase, skolotāja Inta Japiņa,

Annai Umbraško 6.klase, skolotāja Lolita Dzalbe.

Vairāk lasi šeit -

https://www.lakuga.lv/2020/12/18/skotuvis-runys-konkursa-vuolyudzani-laureati/