Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības

26.septembrī Rīgā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības. Krāslavas novadu pārstāvēja Emīls Grišāns - Krāslavas Valsts ģimnāzijas 7.a klases skolēns.

 

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Paldies par atbalstu Emīla vecākiem, Krāslavas novada centrālās bibliotēkas bērnu nodaļas vadītājai Viktorijai Urbanovičai un Krāslavas novada domei par sarūpēto transportu.

Pilna SkaLas fotoaina no fotogrāfa Kristiana Luhaera bildēm apskatāma šeit: https://makonis.lnb.lv/index.php/s/JvO5e1RMYjVPa7h

Videomateriāls par Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībām: šeit (skat. no 22:14 līdz  26:01)

 

Materiālu apkopoja

Skaidrīte Gasperoviča