Jaunietis darba tirgū

Aprīlī Krāslavas Valsts ģimnāzijā notika attālinātais semināru cikls "Jaunietis darba tirgū: pieredze un izglītība - kur ir balanss?". To organizēja www.prakse.lv  ZOOM vidē 10. un 11.klašu skolēniem.

Semināra mērķi - izglītot Latvijas vidusskolu vecāko klašu audzēkņus par nākotnes darba tirgus perspektīvām, kā arī palīdzēt izvēlēties sev piemērotu profesiju un augstākās izglītības iestādi, kur izvēlēto profesiju apgūt.
Pastāstīt par jaunākajiem projektiem, kas palīdz orientēties profesiju daudzveidībā. Iepazīstināt jauniešus ar darbā pieņemšanas procesu.

Semināru vadīja Elīna Mazure – lektore, horeogrāfe, neliela uzņēmuma vadītāja, kas 4 gadus strādāja Prāgā. Viņas moto: - Mūžu dzīvo! Mūžu mācies!

Semināra vadītāja nodrošināja arī interaktivitāti semināra laikā ar Mentimeter rīku. Uzdodot jauniešiem jautājumus, tie caur saviem telefoniem katrs tiešsaistē atbildēja uz konkrēto jautājumu un atbildes semināra vadītāja nekavējoties attēloja diagrammā. Piemēram – attēlos Jūs varat redzēt, ko jaunieši atbildēja uz jautājumiem - kādā nozarē tie vēlētos veidot savu karjeru, ko viņi plāno pēc vidusskolas, kādas ir viņuprāt TOP3 augstskolas u.c. Šī informācija ir ļoti interesanta pašiem jauniešiem, jo ir iespēja redzēt, ko anonīmi domā katrs klases biedrs. Paldies klases audzinātājai Olgai Saričevai par atbalstu pasākuma organizēšanā!

Vairāk informācijas – www.prakse.lv

Skaidrīte Gasperoviča

Pedagogs karjeras konsultants