Stundu laikā skolēni devās izzinošā ceļojumā uz latgaļu ezerpili Āraišiem 9. -12.gs., uzzināja kā būvēja ezerpils ēkas, ko darīja, ēda, kā ģērbās senie iedzīvotāji.
Vairāki 6.klašu skolēni pēc stundas rakstīja, ka dzīve Āraišos ir bijusi interesanta, viņi paši kādu laiku tā gribētu padzīvot. Lai nevajadzētu “kārt zobus vadzī” bija gan jāsēj labība, jāķer zivis, jābūvē guļbūves, jātirgojas, gan ar dzeini jākāpj kokā pēc bišu medus.
Ksenija raksta, ka uzzināja, kā bija iekārtota Āraišu iedzīvotāju dūmistaba. Tagad ir moderni studiju tipa dzīvokļi un agrāk arī viss bija vienā telpā - guļamistaba, virtuve un viesistaba.
Stundas noslēgumā izspēlējām Kahoot.com spēli un noskaidrojām, kuri ir bijuši uzmanīgākie klausītāji. Viktorīnā uzvarēja: Santa, Ervīns, Kārlis no 6.a klases un Ralfs, Anna, Katrīna no 6.b klases!
Stundas 6.klašu skolēniem notika 11. un 12. maijā, tajās piedalījās arī latviešu valodas skolotājas Lolita Dzalbe un Inta Japiņa. Skolotāja Lolita atzina, ka nodarbībā par Āraišu ezerpili tika veiksmīgi realizēta starppriekšmetu saikne – Latvijas vēsture un literatūra. Literatūras stundās 6. klasē skolēni lasa tautasdziesmas par darbu un Andreja Upīša stāstu “Sūnu ciema zēni”, kur iepazīstas ar latviešu zemnieku tradicionālo dzīves veidu līdz 19.gs.
Vairāki 6.klases skolēni pēc stundas atzina, ka labprāt paši apmeklētu Āraišu arheoloģisko muzejparku. Tuvojas vasara un brīvlaiks. Vecāki, ieklausieties savos bērnos un apceļojiet Latviju, jo arī neliels ceļojums ir prieka pilna spēle.
Novēlu, lai Jums līdzi vienmēr ir ceļotāja prieks!
Dzintra Rateniece
KVĢ vēstures skolotāja