Pētām Daugavpils vēsturi

7.a klase 22.septembrī devās mācību ekskursijā uz Daugavpili ar mērķi apmeklēt Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, kurš ir viens no vecākajiem muzejiem Latgalē. Skolēni izzināja pilsētas un novada vēsturi, apskatīja mākslas ekspozīcijas. 

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir ne tikai lielākais muzejs Latgalē, bet arī viena no skaistākajām ēkām pilsētā, mēs uzzinājām, ka tas ir jūgendstila arhitektūras piemineklis . Ar interesi klausījāmies gides stāstījumu gan par Dinaburgas pili, gan seno cilvēku apmetnes mītnēm un atrastajiem skeleta kauliem, senajiem darbarīkiem.

 Iespaidīgākais eksponāts muzejā - ormaņa rati, kas izrādās bija domāti cilvēku pārvadāšanai pa pilsētu. Aplūkojām daudzos dokumentālos materiālus, bet aizrautīgāk klausījāmies, kad redzējām konkrētus priekšmetus. Ielūkojāmies arī ekspozīcijā “Daugavpils novada daba”.

 No vēsturiskiem tematiem atslēdzoties, mums bija iespēja apskatīt arī mūsdienīgu mākslu: Viktora Kuhaļska personālizstādi (klūgu pinumi) un mākslinieces Andas Munkevicas stikla skulptūru izstādi.

 Uz muzeju ir vērts atgriezties un turpināt iepazīties ar tā bagātīgo fondu, jo visu vienā reizē nevar aptvert.

 Mācību ekskursija notika programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros.

Inta Japiņa

7.a klases audzinātāja