ATPAKAĻ UZ SKOLU / ATPAKAĻ UZ UNIVERSITĀTI 2022

Gatavojoties Eiropas dienai 9. maijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība aicināja Latvijas izglītības iestādes un Eiropas Savienības lietu ekspertus piedalīties ikgadējā akcijā „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2022”.

Arī Krāslavas ģimnāzija pieteicās dalībai šajā akcijā, un 27. aprīlī notika 12.klases tikšanās ar ekspertēm Gunu Grancovsku un Aiju Ziediņu, kuras pārstāv Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru (UR). Vizītes tēma – Uzņēmumu reģistra digitālā transformācija un iestādes vieta / loma Eiropas Savienības mērogā.

Akcijas „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti” laikā ES institūciju darbinieki, valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvji, NVO aktīvisti un citi Eiropas lietu eksperti dodas uz Latvijas izglītības iestādēm, lai ar jauniešiem dalītos savās zināšanās par Eiropas Savienību un tās aktualitātēm. Akciju „Atpakaļ uz skolu” 2007.gadā uzsāka Vācija, kas tajā laikā bija prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē. Akcija vainagojās panākumiem, un jau 2008.gadā Eiropas Savienības informācijas aģentūra to pirmo reizi īstenoja arī Latvijā.

Krāslavas ģimnāzijas 12.klašu jaunieši ar interesi klausījās un uzdeva jautājumus. Ielūkosimies Samantas, Karīnas, Armanda un Ervīna atsauksmēs:

  • Uzskatāmi un skaidri paskaidrots, ko dara Uzņēmumu reģistrs, kā reģistrēt un likvidēt uzņēmumu. Tika demonstrēts, kā var iegūt informāciju par šo tēmu. Aktīvākie ieguva arī balvas.
  • Mums radās jautājums par uzņēmumiem, to likvidāciju un veidošanu Latvijā. Uzņēmumu reģistra darbinieces sniedza atbildi ļoti saprotami.
  • Ļoti interesanta nodarbība. Izrādās, ka pēdējā laikā uzņēmumus vairāk likvidē nekā reģistrē jaunus.
  • Es uzzināju, ka UR strādā notāri. Šai organizācijai tika izveidots pirmais virtuālais asistents.

Paldies par atbalstu nodarbības organizēšanā vēstures, filozofijas, politikas un tiesību skolotājai Viktorijai Naļivaiko.

Skaidrīte Gasperoviča,

karjeras konsultants