12.b apmeklē Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju

12.b klases skolēni, izmantojot Kultūrizglītības programmu “Latvijas skolas soma” , 27.aprīlī devās apmeklēt Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, ar mērķi iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, tā attīstot kultūras izpratnes. Izmantojot gida pakalpojumus, varējām iedziļināties Latgales reģiona vēsturē.

Apskatījām pastāvīgu ekspozīciju “Daugavpils novada kultūrvēsture”, kura sniedz ieskatu novada vēsturē, sākot ar 9.g.t.p.m.ē. līdz 1991.gadam un iepazīstina ar Daugavpils novada attīstību kultūrvēsturisko procesu kontekstā, pievēršot uzmanību novada specifiskajām īpatnībām.

Turpinājām pētīt pastāvīgu ekspozīciju “Daugavpils novada daba”, kura iepazīstina ar novadam raksturīgākajiem biotopiem un papildina kultūrvēstures ekspozīciju, veidojot vienotu priekšstatu par Daugavpils novadu.

Bija interesanti apmeklēt istabu, kuras interjers atbilst 60.-90. gadu laika posmam. Patika arī istaba, kuras interjers atbilst 20.gs. sākumam, jo muzejs dibināts 1938.gadā un atrodas vienā no skaistākajām pilsētas ēkām –  jūgendstilā celtajā ēkā, kura ir kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis.

Skolēnu atziņas ir pozitīvas:

Nataļja: Bija interesanti uzzināt, kā viss izskatījās senos laikos un redzēt naudas monētu kolekcijas. Aizraujoši pavadījām laiku!

Ineta: Vēsturisks muzejs, ar daudzveidīgām ekspozīcijām. Patika mākslinieku darbi izstāžu zālē.

Margarita: Muzejā bija interesanti, visvairāk patika istaba, kura izveidota pēc 90-to gadu laika motīviem.( Vēl apmeklējām Latgales zoodārzu -redzējām daudz interesantu un smieklīgu dzīvnieku)

Anastasija: Muzejs patika. Bija interesanti eksponāti, kā arī uzzināju daudz ko jaunu. Zoodārzs patika ne mazāk, it īpaši mazie pērtiķi.

Ludmila Koževņikova,

12.b klases audzinātāja

Citas ziņas