10.klase attīsta radošumu Rīgas Biznesa skolas nodarbībā

28.aprīlī Krāslavas ģimnāzijā viesojās Rīgas Biznesa skolas pārstāve Alīna Anete Birnika, kura 10.klašu ģimnāzistiem novadīja nodarbību par radošumu uzņēmējdarbībā un pārliecināja, ka idejas un iztēle nepieciešama ne tikai tiem, kuriem ir savs uzņēmums vai bizness.

 Alīna demonstrēja dažādus piemērus, kā Latvijā ir attīstījies bizness, izmantojot radošas idejas, kā arī dalījās savā pieredzē, darbojoties skolēnu mācību uzņēmumā laikā, kad vēl mācījās Ogres vidusskolā.

Izrādās, ka radošā  domāšana vajadzīga:

1) problēmu risināšanā,

2) labāko risinājumu meklēšanā,

3) inovatīvu risinājumu radīšanā - strādājot algotā darbā un mācoties skolā.

Stundas laikā skolēni veica ideācijas vingrinājumus, veidoja asociācijas un izstrādāja biznesa idejas.

Kā nodarbību vērtē desmitie?

Alise: Nodarbības laikā man bija iespēja vairāk aizdomāties par nākotni, par savām iespējam. Es uzzināju, ka parastas lietas var pārvērsties par kaut ko globālu, ja uz tām paskatās  no cita rakursa. Man patika labi pavadīt laik un sadarboties grupās.

Raivis: Man nodarbība ļoti patika. Bija interesanti, kad vajadzēja pašam izdomāt biznesu. Gribētos vairāk tāda veida informācijas.  

Renārs: Nodarbība bija interesanta un mūsdienās noderīga. Es uzzināju jaunas lietas, saspēle grupās bija aizraujoša, kā arī attīstīja domāšanas prasmes. 

Daniels: Ļoti patika šī nodarbība - gan interesanti klausīties, gan darboties grupās, jo bija forši uzdevumi!  

Andra: Man patika nodarbība, it īpaši uzdevums, kuru mēs pildījām. Veidojot biznesa idejas, izmantojot asociāciju pārus, sapratu, ka esam radoša komanda. 

Adriāna: Izzinoša stunda, bija interesanti iesaistīties praktiskā darbiņā, jo tas attīstīja mūsu domāšanu, jaunu ideju veidošanu. Kopumā man iepatikās nodarbība, jo tā nebija garlaicīga, bet es nedomāju, ka es vēlos saistīt savu dzīvi ar biznesu.  

Evija, Anastasija Glorija: forša nodarbība, jo strādājot grupā, uzzinājām daudz informācijas.  

Karīna: Bija daudz kas īpašs un pamācošs, varējām darboties grupās un labi pavadīt laiku.

 Paldies Rīgas Biznesa skolai un Alīnai Anetei Birnikai par radošuma dzirksti!

Dzintra Rateniece,

10.b klases audzinātāja