3.KLASE PĒTA UN MEKLĒ KOPSAKARĪBAS

Projekts «Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai» visa mācību gada garumā 3.b klases skolēniem deva iespēju saturīgāk pavadīt brīvo laiku, iepazīt, pētīt un saprast lietas, kas notiek mums apkārt, pilnveidot savas zināšanas, attīstīt zinātkāri un gūt pozitīvas emocijas.

Pagatavot pašiem savu vulkānu bija īstais prieks. Pievienojot nepieciešamās sastāvdaļas, skolēni vēroja un domāja, kas notiks, ja sodai pievienos klāt etiķi, kā vielas reaģē savā starpā un kāpēc veidojas putas. Tika izrunāts par drošību, rīkojoties ar bīstamām vielām.

Šajās nodarbībās skolēniem visvairāk patika veikt eksperimentus, praktiski darboties, doties dabā un pētīt, pielietojot kompasu, noteikt debespuses, vēja virzienu, kurā pusē aust un riet saule. Ilgākā laika posmā skolēni pētīja, kā no sēklas izaug puķe un ar lielu gandarījumu paša izaudzēto ziedu dāvināja savai māmiņai.

Esot pašam pētniekam un atrodot pasaules kopsakarības, veidojas izpratne par pasauli, motivācija uzzināt vēl vairāk un mācīšanās process kļūst interesants un aizraujošs. Bieži vien skolēni pēc šāda veida darbošanās teica: - “Šodien tik ātri pagāja diena!”

Rasma Krumpāne,

3.b klases audzinātāja