AR VIENU KĀJU PAGĀTNĒ...

Mācību gads ir galā, tāpēc, mazliet ievelkot elpu un atvieglojumā nopūšoties, var atskatīties uz interesantāko un aizraujošāko.

 Krāslavas ģimnāzijas 5. klašu skolēniem noteikti aizraujošākais un interesantākais bija brauciens uz Andrupenes lauku sētu programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Liekas kas gan tur īpašs – apskatīties, kā dzīvoja mūsu senči pirms 100 un vairāk gadiem. Bet, izrādās, mūsu digitalizētajiem bērniem šis brauciens bija īsts atklājums. Iespēja ielūkoties reālā pagātnē, nevis mācību grāmatas lappusēs palīdz daudz labāk izprast mūsu senču dzīvesziņu, darba sparu, prasmi dzīvot, izdzīvot, vadīt savu saimniecību, balstoties tikai uz savu saražoto. Un, kā secināja skolēni - tā ir liela māka! Neviens vien bērns, ekskursijai noslēdzoties, bija sajūsmā par braucienu, bet secināja, ka viņš nu gan nemācētu dzīvot tā, jo pārāk daudz esam pieraduši pie dažādām ekstrām, kas liedz novērtēt īsteno dzīvi, it īpaši dzīvi laukos.

Nu bet asušku cepšana un degustēšana bija trekns punkts uz “i”. Cik maz vajaga laimei: pašam pamīcīt mīklu, nosmērēties ar miltiem, mācīties veidot mazās asuškas! Daudziem tas bija pirmais kulinārais mēģinājums, un pie tam uzreiz tik nopietns!

Paldies jaukajai Andrupenes lauku sētas komandai par iespēju pavērt pagātnes lodziņu!

Aija Jakovele,

5.b klases audzinātāja