Ziemassvētki apkārt zemeslodei

Mācību gada 1.semestra noslēgumā, 17.12.2020. Krāslavas Valsts ģimnāzijā notika Ziemassvētku koncerts tiešsaistē ''Ziemassvētki apkārt zemeslodei''. 1.-4.klašu skolēni devās muzikālā ceļojumā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

 

Ziemassvētki ir laiks, kuru gaida visā pasaulē. Mēs visi zinām, kā svin svētkus pie mums Latvijā un mūsu ģimenēs, bet vai zinām, ka Ziemassvētki Portugālē, Austrālijā un Argentīnā nebūt nav tādi paši? Šī koncertprogramma ir veidota kā koncertstāsts, kas mūzikas valodā atklāj daudzveidīgas Ziemassvētku tradīcijas visā pasaulē, arī bērniem iesaistoties kopīgā dziedāšanā. Koncertstāstu papildina īpaši šai programmai sagatavoti videomateriāli. 

 Skolēni dziedāja līdzi, dejoja, zīmēja, atbildēja uz jautājumiem par komponistiem, instrumentiem un apceļotajām valstīm. Visi pazina Harija Potera filmas melodiju. Daži bērni bija apmeklējuši baletu "Riekstkodis", tāpēc tas nesagādāja grūtības atpazīt komponista Pētera Čaikovska šedevru. 

Skolēnu atsauksmes ir pozitīvas:

– Es jutos jautri, kā īstā koncertā! Koncertu vērtēju uz 10, jo redzēju, ka mūziķi ļoti centās! Patika gan dziesmas, gan instrumenti. Es biju priecīgs, jo bērnībā esmu klausījies šīs dziesmas multfilmās. Es vēlos, lai spēlētu vēl vairāk mūzikas instrumentu un vēlos klausīties vēl ilgāk. Redzēju skaistumu un jutos perfekti.

Paldies mūziķiem, kuri darbojās koncerta laikā - Mikus Abaroniņš (vokāls), Arta Abaroniņa (kontrabass, čells) un Jānis Ķirsis (klavieres, elektronika).

Bet Ziemassvētku priekšvakarā mēs saņēmām īpašu apsveikumu no mūziķiem un pateicības vārdus par sadarbību.

https://www.youtube.com/watch?v=jp8wu9v8cHA

Krāslavas Valsts ģimnāzijas 

programmas “Latvijas skolas soma”

 koordinatore  Skaidrīte Gasperoviča

C:\Users\SkaidriteG\Desktop\SKOLAS_SOMA\DOKUMENTI\Skolas_soma_LV100-krasains.jpg