Barikādēm 30

“Valsts ir visdrošākā ķīla, valsts ir vislabākā garantija tam, ka tauta var visplašāk savā patstāvībā strādāt un rīkoties, lai tā jo ātrāk augtu un jo lielāku pilnību sasniegtu.”

                                                                                                                Kārlis Ulmanis

 

Janvāris ir iegājis Latvijas vēsturē kā barikāžu aizstāvju atceres mēnesis. Latvijas valsts simtgades programmā 2021. gads ir noslēdzošais un uzsvars likts  uz barikāžu trīsdesmitgadi  un Latvijas neatkarības atbalstītāju godināšanu.

Katru gadu skolā atceres pasākumi tika plaši atzīmēti klātienē. Šogad, šajos īpašajos  apstākļos, neviens nav atcēlis iespēju paust savas patriotiskās sajūtas un attālināti, taču aktīvi piedalīties pasākumos. Klases un mācību stundu ietvaros atbilstoši skolēnu vecumposmam tiek piedāvātas tēmas - piederība ģimenei, novadam, valstij, pilsoniskā līdzdalība, aktivitāte, atbildība. Aktivitāšu mērķis apzināties savu nozīmi, aktīvi darboties, būt atbildīgam, godināt Latvijas valsti un neatkarību, cilvēkus, kas aizstāvēja valsts brīvību pret militārajām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

Aicinu skolēnus piedalīties Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izsludinātajā akcijā, meklēt ģimenes albumā foto par barikāžu laiku  un muzeja mājas lapā (lnvm.lv) pievienot savu stāstu gadsimta albumā, par to pastāstot arī skolā, jo Krāslavas iedzīvotāji taču arī piedalījās barikādēs Rīgā!

Saistošas būs arī Latvijas izziņas tiešraižu programmas, pieejamas dzirkstele.lv mājas lapā (dzirkstele.lv/latvijas-zinas/izzino-tiesraizu-programmu-barikadem-30-178668).

Atceroties senčus, cīņas upurus, lai mūsu paaudze varētu dzīvot brīvā valstī, mums ir jāzina Latvijas vēsture un jābūt aktīvi atbildīgiem, lai attīstītu valsti un attīstītos paši.

                                                                            Krāslavas Valsts ģimnāzijas

                                                                            direktora vietniece Vija Konceviča