LATVIJAS SKOLAS SOMA GAISMAS PILĪ

Saulainā 30. maija dienā 7.b un 8.c klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku - Gaismas pili.

Ekskursijas laikā, gida pavadībā, iepazināmies ar bibliotēkas ēku, lasītavām un piedāvātajiem pakalpojumiem. Visaizraujošākais, protams, bija skats no 12.stāva Gaismas pils logiem uz skaistākajām Vecrīgas ainavām.

Uzzinājām ļoti interesantus faktus - kopā bibliotēkā atrodas aptuveni 4 miljonu grāmatu, ka  ēka tika uzbūvēta pēc leģendārā latviešu arhitekta Gunāra Birkerta projekta un atklāta 2014.gadā. Savām acīm varējām skatīt Dainu skapi – latviešu tautas dziesmu krātuvi un pasaules kultūras pieminekli. 2001. gadā Dainu skapis tika iekļauts UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā. Tas ietver Krišjāņa Barona sakārtoto manuskriptu kopumu, kas atrodas paša redaktora plānotā skapī. Dainu skapī ir 268 815 lapiņas, uz katras lapiņas pierakstītas četras līdz astoņas tautas dziesmu rindas. Aplūkojām arī Tautas grāmatu skapi ar  aptuveni 7000 grāmatām 50 valodās, ko bibliotēkai dāvinājuši cilvēki no visas pasaules.

Apskatījām pastāvīgo ekspozīciju “Grāmata Latvijā”, kur varējām rakstīt ar senu rakstāmmašīnu vai pavisam mūsdienīgi darboties pie interaktīvas grāmatas.

Drosmīgākā meitene Veronika uzstājās uz Ziedoņa zāles skatuves. Stunda mūsu Gaismas pilī paskrēja ļoti ātri!

SIlva Skride,

7.b klases audzinātāja

Brauciena dalībnieku foto

www.latvijasskolassoma.lv 

https://www.facebook.com/KraslavaGymnasium/