GODALGA STARPTAUTISKAJĀ KONKURSĀ "ĶĪNAS TILTS"

2023. gada 18. maijā Latvijas Universitātē norisinājās jau 20.ķīniešu valodas prasmju konkurss - sacensības ar nosaukumu "Ķīnas tilts".  Konkursu rīkoja Ķīnas vēstniecība Latvijā. Šogad pirmo reizi tajā uzdrošinājās piedalīties arī Krāslavas ģimnāzijas audzēkņi.

Bet nedaudz par visu no sākuma. Organizācijas, kas tika iesaistītas šī konkursa realizēšanā bija Latvijas Universitātes Konfūcija institūts, tostarp 16 universitātes, vidusskolas un pamatskolas. Lielākās no tām ir Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāte, Vidzemes Universitātes Zinātņu fakultāte un Rīgas Tehniskā universitāte.

Krāslavu un mūsu skolu šogad pārstāvēja vairāki skolēni. Viens no tiem apgūst ķīniešu valodu jau otro gadu, bet dažas skolnieces ķīniešu valodu tikai vēl sāk apgūt skolotājas Džu Baicjinai vadībā. Krāslavas ģimnāzijas ķīniešu valodas skolotāja Džu Baicjinai (Zhu Baiqing) ir ieguvusi bakalaura grādu Dienvidķīnas Pedagoģiskajā universitātē un strādā ne tikai Krāslavas ģimnāzijā, bet arī Latvijas Universitātes centrā „Konfūcija institūts”. Iepriekšējos gados šo valodu mācīja Ķīnas universitātes pasniedzēja attālināti. Tagad mācības norisinās tikai klātienē. Kopumā svešvalodu Krāslavas ģimnāzijā apgūst jau piekto gadu. Bet nu par rezultātiem.

Pēc sīvas cīņas 2. vietu ieguva Ervīns Tračums (8.klase), ar sarežģītu un izteiksmīgu lasījumu ķīniešu valodā. Izcilības balvas ieguva arī abas skolnieces Snežana Podoba un Gita Miglāne (7.klase) par labi sagatavotām prezentācijām un sava radošuma demonstrējumu konkursā. Konkursanti bija rūpīgi gatavojušies konkursam. Viņi ar centību slīpēja savus darbus un pilnībā izmantoja savu brīvo laiku, lai sagatavotos. Lūk, rezultāts - iegūta godalgotā vieta un balvas par izcilību! Balvas visiem pasniedza Rīgas Ķīniešu kultūras centra direktore Vang kundze.

Šīs ir pirmās "Ķīnas tilta" sacensības Latvijā, kas norisinājās klātienē kopš COVID-19 pandēmijas sākuma, kā arī Krāslavas ģimnāzija pirmo reizi piedalās šajā konkursā.  Paredzams, ka arvien vairāk ķīniešu valodas studentu aktīvi iesaistīsies, izaicinās sevi un pierādīs savas prasmes.

 “Jo tālāk un tālāk es eju ķīniešu valodas apguves ceļā, jo labāk man klājas,” - atzīst mūsu skolas ķīniešu valodas skolotāja Džu Baicjinai.

Džu Baicjinai,

Krāslavas ģimnāzijas ķīniešu valodas skolotāja

Ilonas Stepiņas foto