IZLAIDUMS 9.KLASĒS

Kaut varētu es visu dzīvi

Tā savu bērnu uz rokām nest,

Uz laimi, uz spožumu, uz slavu

Pa taisnāko taciņu vest.

(No Lijas Brīdakas grāmatas „Septembra tembrs”)

Tiko izbaudīta Līgo svētku burvība.  Cerēts uz papardes zieda brīnumu.  Bet, dārgie vecāki, katram  no Jums ir savs vislielākais brīnums - jūsu bērns. Un nav svarīgi - izcilnieks, sportists vai vienkārši labs cilvēks - tas ir un paliek Jūsu brīnums, jūsu vislielākā mīlestība.

Ir noslēdzies kāds nozīmīgs posms jūsu dzīvē - bērns ieguvis pamatizglītību. Jau pats nosaukums izsaka, ka ielikts pamats turpmākajai dzīvei. Paldies par jūsu  lielo gribu palīdzēt un atbalstīt savus bērnus, par spēju saprast un ieteikt. Labi, ja katrs no Jums ir spējis savam bērnam iedot divas lietas - saknes un spārnus. Saknes, kas notur pie savas ģimenes vērtībām un spārnus, lai tiektos uz nezināmo,  lai nebaidītos no plašuma, lai izbaudītu visas iespējas. Daži paliks vēl kādus pāris gadus vecāku paspārne, bet liela daļa jau sāks pirmos spārnu vēzienus un dosies bezgalīgajā lidojumā. Tad nu….

Vienmēr sargājiet un ieprieciniet savus bērnus, jo dzīve ir grūta un sarežģīta lieta. Jūsu izaugušajam bērnam vienmēr ir jābūt vietai jūsu dvēselē, kur smaržo pēc kakao, pasakām, salaveča dāvanām, vecāku bučām un pēc ticības tam, ka viņš ir pats labākais un mīlētākais. Ir jābūt tādai vietai, kurai pieskaroties, viņš spēs atrast sevī spēkus izdzīvot pat visgrūtākajos dzīves pārbaudījumos..

Novēlu lai Jūs vienmēr lepotos un priecātos par saviem lolojumiem, lai jūsu bērni neizsapņotu savu dzīvi, bet izdzīvotu savu sapni.

Ligita Pelnika,

9.klases audzinātāja