ZAĻĀ KLASE 2023

Šogad, 7. septembrī, meža nozares izglītības pasākums "Latvijas Finiera" Zaļā klase Rēzeknes novada Vērēmu pagasta "Sarkaņkalnā" pulcēja 172 klases no 30 skolām - 2000 pamatskolas klašu skolēnus un pedagogus. Pasākums ir ikgadēja tradīcija, sākoties mācību gadam, vienuviet pulcēt Latgales reģiona jauniešus un ar meža nozari, izglītību un valsts aizsardzību saistītus uzņēmumu un organizāciju profesionāļus, sniedzot iespēju skolēniem iegūt teorētiskas un praktiskas zināšanas par dažādiem ar Latvijas zemes apsaimniekošanu saistītiem procesiem.

No Krāslavas ģimnāzijas šogad piedalījās vairāk nekā 150 piektās, sestās un astotās klases skolēni. Mums visas dienas garumā ar 34 informatīvām pieturvietām bija iespēja uzzināt par mežu, tajā sastopamajiem kokiem un dzīvniekiem, šo dabas vērtību ilgtspējīgu apsaimniekošanu un koksnes eksporta produktiem, kas veido Latvijas tautsaimniecības pamatu. Skolēni varēja izpētīt un izmēģināt meža uguns aizsardzības, meža apsaimniekošanas un lauksaimniecības tehniku, uzzināt par iespējām apgūt ar meža nozari saistītas specialitātes, spert pirmos soļus valsts aizsardzības procesu apgūšanā, iemācīties iestādīt pašiem savu kociņu. Skolēni varēja izveidot eko rotaļlietu, uzbūvēt putnu barotavas un būrīšus. 

Braucot uz Sarkaņkalnu, kur notika "Zaļās klases" nodarbība, 6-to klašu skolēni apmeklēja 2.pasaules kara muzeju Aglonā. Varējām apskatītu muzeja eksponātus un iemūžināt fotoattēlos. Skolēni ar interesi pielaikoja militāro apģērbu un pētīja 2.pasaules kara laika izmantotus eksponātus. Bija ļoti aizraujoši un interesanti!

Diena paskrēja nemanot, un ar patīkamu nogurumu un gandarījumu varējām doties mājās.

5., 6. un 8. klašu audzinātājas

Pasākuma informācija: http://www.sarkankalns.lv/pasakumi/zala-klase/

Video šeit - https://www.youtube.com/watch?v=9bry_foofgs&t=2s