Pilsētas ABC 1. sezona noslēgusies

Drossinternets.lv aizraujošās tiešsaistes spēles “Pilsētas ABC” pirmā sezona ir noslēgusies. Kopš jūlija iespēju pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas pilsētām ir izmantojuši vairāk nekā 1000 spēlētāji.

Liels prieks, kā vislielākā interese bijusi arī par Krāslavu. Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolēni aktīvi piedalījās aktivitātē, viņiem bija iespēja pārbaudīt cik labi pazīst savu pilsētu.

 

"Pilsētas ABC" ideju izstrādāja un saturu veidoja Drossinternets.lv un Drošāka interneta vēstneši, kas ikdienā ir pedagogi, bibliotekāri un jauniešu centru darbinieki, bet savu iespēju robežās palīdz Drossinternets.lv, izglītojot bērnus un jauniešus par drošu, atbildīgu un jēgpilnu interneta lietošanu.

Spēlētāja uzdevums ir izvērtēt 33 patiesus un nepatiesus apgalvojumus par kādu no Latvijas pilsētām, tāpēc, spēlējot “Pilsētas ABC”, ikviens var uzzināt daudz interesantu faktu, kas noderēs, gan tajās viesojoties, gan labāk iepazīstot savu pilsētu. Turklāt spēle ir lielisks rīks, lai attīstītu spēlētāju kritisko domāšanu un informācijas pratību.

Šobrīd spēlē ir pieejami fakti par 27 Latvijas pilsētām – Alūksni, Balviem, Bausku, Brocēniem, Cēsīm, Dagdu, Daugavpili, Gulbeni, Iecavu, Jēkabpili, Jelgavu, Jūrmalu, Krāslavu un Krāslavas novadu, Kuldīgu, Liepāju, Ludzu, Ogri, Rēzekni, Salacgrīvu, Saldu, Skrundu, Smilteni, Strenčiem, Talsiem, Valku, Valmieru un Ventspili.

Paldies Krāslavas TIC speciālistei Ingai Pudnikai, Dagdas TIC vadītājam Jurim Viļumam un Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja krājuma glabātājai Allai Lomanovskai par atbalstu un aktīvu darbu spēles veidošanā.

Lai arī pirmā – vasaras sezona ir noslēgusies,  spēle turpinās – to aicināts izspēlēt ikviens interesents – gan tie, kuri apceļo Latviju, gan arī pilsētās dzīvojošie!

Pilsētas ABC 1. sezona noslēgusies! Lai mācītu skolēniem kritisko domāšanu un informācijas pratību, drossinternets.lv aicina skolas, bērnu vecākus, jauniešu centru pārstāvjus, bibliotēkas un citus, kas ikdienā organizē izzinošas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, iesaistīt spēlē bērnus, aicinot izvērtēt faktus par spēlē iekļautajām pilsētām, vai kopā ar bērniem izstrādāt spēles saturu — patiesus un nepatiesus apgalvojumus arī par savu pilsētu vai novadu.

Jeļena Japiņa,

Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolotāja un drossinternets.lv vēstnese.

https://drossinternets.lv/lv/posts/view/pilsetas-abc-1-sezona-noslegusies