KAS IR FARMACEITA PROFESIJA?

20. oktobrī  Karjeras nedēļas ietvaros Krāslavas ģimnāzijas  3.a klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Krāslavas centra Aptieku 1 ( Brīvības ielā - 8 ), lai iepazītos ar farmaceita profesiju.

 Par aptiekas vadītāju strādā 3.a klases skolēna Artūra māmiņa Inga Grizāne.  Aptiekas vadītāja iepazīstināja mūs ar farmācijas pirmsākumiem Latvijā 15. gadsimtā, ar Krāslavas aptiekas attīstības vēsturi,  ar aptiekas telpām. Krāslavas centra Aptieka 1 var lepoties ar to, ka atrodas pašā Krāslavas sirdī un  aptiekas ēka būvēta  grāfa Jana Ludviga Plātera laikā 18. gadsimta 30-tajos gados. Aptiekas pirmajā stāvā noritējusi zāļu izgatavošana un tirdzniecība, otrajā stāvā dzīvoja aptiekāra ģimene un pagrabstāvā  bija noliktava.

Ekskursijas laikā mēs uzzinājām par zāļu veidiem, kā sauc aptiekas traukus, kādā valodā raksta  zāļu receptes un kā tiek pagatavotas zāles. Bērniem tika  piedāvāta iespēja  darboties arī pašiem - smalcināt  ar piestu, svērt ar aptiekas svariem un  izgatavot zāļu kapsulas.

Noslēgumā mēs  uzdevām jautājumus un noskaidrojām,  kādi mācību priekšmeti ir jāmācās padziļināti un  kādā mācību iestādē  ir jāstudē tālāk, lai apgūtu farmaceita profesiju. 

Mēs secinājām, ka Krāslavas centra Aptieka 1 ir vieta, kur var ceļot laikā, bet farmaceita profesija ir tā profesija, kura palīdz un rūpējas par cilvēku veselību.

  Aina Kudiņa

Krāslavas ģimnāzijas 3.a klases audzinātāja

Autora foto

#Karjerasnedela