KARJERAS NEDĒĻA 5.KLASĒS

No 16. līdz 20. oktobrim visā Latvijā jau vienpadsmito reizi notika Karjeras nedēļa, kuras tematika šogad bija “Tavs prasmju portfelis”.
Šajā nedēļā piekto klašu skolēniem notika klases stunda, kurā daudz runājām par visdažādākajām profesijām. Kādas mēdz būt jaunas un modernas profesijas? Kādi ir šo profesiju pārstāvji? Kādas profesijas ir pieprasītas darba tirgū? Skolēni aktīvi iesaistījās sarunā par nepieciešamām prasmēm, lai pēc skolas izvelētos sev piemērotu profesiju.
Skolēni zināja stāstīt, ka ar laiku arī veidojas jaunas profesijas, piemēram, influencera profesija un jauniešu kulta profesija – jutūberis.
Klases stundas laikā skolēni daudz uzzināja par jauno profesiju nosaukumiem latviešu valodā, piemēram - agorists, iekštelpu aulogs, boringologs, burtradis, kabelists, kļūdzinis, kasetners, skaneris, verberis, zonauts.
Bet 19.oktobrī 5.klašu skolēni devās uz Krāslavas Bērnu un Jauniešu centru, lai iepazītos ar centra profesijām. Direktore Elfa Bižāne pastāstīja skolēniem par profesijas pārstāvjiem, kuri strādā centrā. Aina Guba un Žanna Garbrēdere novadīja interesantas nodarbības bērniem.
Skolēniem priekšā vēl garš mācību periods, bet dažādās interaktīvās aktivitātes palīdzēs skolēniem apzināties, izvērtēt un attīstīt savai karjerai un dzīvei noderīgās prasmes.

Paldies Krāslavas Bērnu un Jauniešu centra pasniedzējām par interesanto ekskursiju!

Jeļena Japiņa,
Krāslavas ģimnāzijas 5.b klases audzinātāja

Autora un Elfas Bižānes foto

#Karjerasnedela