IZAUGŠU LIELS UN BŪŠU...

Profesiju pasaule ir plaša un interesanta. Tā  aizrauj gan lielus, gan mazus. Mazie Krāslavas ģimnāzijas 1.b klases skolēni ir ļoti zinātkāri, un piedāvājumam Karjeras nedēļā aiziet un iepazīt ugunsdzēsēja profesiju visi piekrita ar lielāko prieku.

Apmeklēt un iepazīt VUGD Krāslavas nodaļas darbu mūs uzaicināja Emili  tētis - ugunsdzēsējs - glābējs Rolands Precenieks. Kad veiksmīgi nonācām paredzētajā vietā, mūs sagaidīja vada komandieris Andris Sergejevs, kurš arī iepazīstināja mūs ar ugunsdzēsēja profesiju. Uz jautājumu, ko dara ugunsdzēsēji, bērni atbildēja, ka viņi palīdz cilvēkiem, dzēš ugunsgrēkus un glābj kaķus, kuri uzrāpušies augstu kokā.

Iepazīstināšana sākās ar bērniem  visinteresantāko - ugunsdzēsēju mašīnām. Bērni uzzināja, ka tajās atrodas ļoti daudz dažādu lietu un instrumentu, kas ir ļoti vajadzīgi glābšanas darbos, un ir svarīgi, ka katrai lietai ir jābūt savā vietā. Vērojām, cik ātri var izritināt ugunsdzēšamo šļūteni, kādas kāpnes tiek izmantotas glābšanas darbos, un redzējām, kur mašīnā tiek iesūknēts un glabāts ūdens. Apskatījām arī izsaukumu pieņemšanas telpu un redzējām arī, ka ugunsdzēsēju aizsargapģērbs vienmēr ir gatavībā.

Mums, mazajiem, vēl daudz jāmācās, tāpēc sarunājām, ka tiksimies atkal pavasarī. Sakām lielu paldies Emili tētim par uzaicinājumu, Andrim Sergejevam par noderīgo un interesanto stāstījumu un Emili māmiņai par līdzdalību un video veidošanu.

Rasma Krumpāne,

Krāslavas ģimnāzijas 1.b klases audzinātāja

Vecāku veidots video

#Karjerasnedela