3.KLASE PALĪDZ DZĪVNIEKU PATVERSMEI

Oktobra mēnesis mūsu klasē noritēja ar devīzi “Esi atbildīgs!”  3.a klases skolēni un  vecāki izteica  priekšlikumu, ka Labo darbu nedēļas laikā rīkosim  “Labdarības akciju dzīvnieku patversmei“, ar mērķi  veidot atbildības sajūtu  attieksmē pret dzīvniekiem, būt atbildīgiem  un izkopt paradumu veikt labos darbus ikdienā.

 Klases stundā bērni uzzināja, ka 4. oktobris ir  Pasaules dzīvnieku aizsardzības diena un kāda ir dzīvnieku dienas svinēšanas nepieciešamība.  Pirmo reizi Pasaules dzīvnieku dienu svinēja 1931.gadā Florencē, kad grupa ekologu pievērsa savu uzmanību uz izzūdošu savvaļas dzīvnieku aizsardzības nepieciešamību, bet  21. gadsimtā  visvairāk cieš tieši tie dzīvnieki, kuri ir atkarīgi no cilvēkiem.

Bērni  stāstīja par saviem mājdzīvniekiem un kā viņi prot rūpēties par tiem. Mācījās sajust, kā jūtas priecīgs un kā jūtas apbēdināts dzīvnieks.  Zīmēja zīmējumus un plakātus: “Esi atbildīgs!”,  “Paņem mani līdz! “, "Es novēlu  atrast tev labas mājas!” Bērni secināja, ka pirms izvēlēties sev mājdzīvnieku, vispirms ir svarīgi izvērtēt atbildīgi visus apstākļus un tikai pēc tam pieņemt lēmumu.

Labo darbu nedēļas laikā mēs vācām ziedojumus dzīvnieku patversmei. Kopā ar vecākiem sarūpējām sauso barību, dzīvnieku konservus, segas, dvieļus un rotaļlietas dzīvniekiem.

Rudens brīvdienās  pienāca sen gaidītais brīdis - brauciens uz dzīvnieku patversmi. Ingusa tētis Edgars Ostrovskis palīdzēja ar automašīnu aizvest mūsu ziedojumus uz Daugavpils dzīvnieku patversmi (Piekrastes ielā -  2, Daugavpilī).  Šajā  braucienā bija iespēja piedalīties  pieciem skolēniem no 3.a klases - Arinai, Rēzijai, Ingusam, Aināram un Artūram.

Sirsnīgs paldies visiem  3.a klases skolēniem  un  vecākiem par labajiem darbiem, atbalstu un sadarbību! Būsim atbildīgi!

Aina Kudiņa,

Krāslavas ģimnāzijas 3.a klases audzinātāja

Autora un skolēnu vecāku  foto 

#Labodarbunedela