12.KLASES APGŪST FINANŠU PRATĪBU

Jau otro gadu “Swedbank” piedāvā īpašu finanšu pratības iniciatīvu “Naudas diena”, kas notika 31. oktobrī tiešsaistē visā Latvijā.

Šogad vairākas Krāslavas ģimnāzijas klases izmantoja Swedbank Finanšu institūta piedāvājumu un piedalījās Naudas dienas aktivitātēs. 12.klašu skolēni paplašināja savas zināšanas par ieguldījumiem, investīcijām, akcijām un peļņu. Daļa skolēnu starpbrīžos līdzdarbojās vietnē www.menti.com , atbildot uz grupas „Citi zēni” dalībnieka Jāņa Pētersona jautājumiem. Finanšu speciālisti rosināja domāt par risku mazināšanu finanšu darījumos, kliedēja mītus par investēšanu. Divpadsmitos izglītoja Swedbank Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons un biržas Nasdaq Riga speciāliste Annija Katkeviča.

Piedāvāju divpadsmito rakstītās atsauksmes par šo dienu:

- Nodarbība palīdzēja man labāk izzināt finanšu tirgu, ieguldījuma iespējas, kā arī ienesīgumu un riska profilu. Pirmo reizi veidoju savu virtuālo ieguldījuma portfeli. Nostiprināju zināšanas par akcijām. Trīs stundu nodarbība bija noderīga. ( Ženija, 12.a)
- Naudas diena man patika, es daudz ko uzzināju par ekonomiku un naudas apgrozījumu ekonomikā. Man patika sadalīt savu naudas “pīrāgu” dažādās Baltijas valstu uzņēmumu akcijās. Ceru, ka izvēlējos tās, kuras dos peļņu. Manuprāt, naudas diena ir diezgan interesanta ideja un gribu redzēt kaut ko līdzīgu vairāk.  ( Jurģis, 12.a)

- Man ļoti iepatikās nodarbība, jo es uzzināju daudz jauna par naudu un tās izmantošanu. ( Oskars, 12.a)

- Bija ļoti vērtīga nodarbība, jo mēs uzzinājām vairāk par akcijām un kā investēt un kur. Tādas nodarbības ir vajadzīgas bērniem un jauniešiem, lai labāk iepazītos ar to, kā izdevīgāk rīkoties ar naudu. ( Renārs, 12.b)

- Naudas dienā man bija interesanti uzzināt, kā ir vieglāk nopelnīt naudu un kā rīkoties ar ieguldījumiem. ( Alise, 12.b)

- Bija izzinoši uzzināt par ieguldījumiem un peļņas  iespējām. Saprast, kādi ir riski ieguldot un kā rīkoties, ja Tu vēlies ieguldīt. Šī nodarbība paplašināja manu redzes loku par naudu. ( Adriāna, 12.b)

- Naudas dienas nodarbība bija ļoti interesanta, pastāstīja visādus sīkumus par naudas izmantošanu, bija iespējas pildīt uzdevumus grupās, kas ir ļoti aizraujoši, man patika. ( Daniels, 12.b)

- Nodarbība bija interesanta un pamācoša. Es uzzināju, kā nauda pelna naudu, kam varētu aizdot naudu, kā mazināt risku un uzzināju krāpnieku paņēmienus. Bija iespēja strādāt grupās un veidot finanšu portfeli. ( Liāna, 12.a)

Ceru, ka pēc šis nodarbības skolēni krās un  ieguldīs savus brīvos līdzekļus, lai ar savu ieguldījuma portfeli gūtu peļņu.

Dzintra Rateniece,

Krāslavas ģimnāzijas sociālo zinātņu  skolotāja

Autora foto

#Naudasdiena