11.KLASE PĒTA "DEMOKRĀTIJU 2084"

Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā izstrādājusi  izlaušanās  istabas koncepta spēli “Demokrātija 2084”, ar mērķi stiprināt iedzīvotāju izpratni par demokrātijas vērtībām un demokrātiskiem procesiem.  Tās pamatā ir distopiska vīzija par kādas demokrātiskas valsts sabrukumu, lai spēlētājiem parādītu, ko nozīmētu dzīve bez demokrātiskām vērtībām, un ar kādām grūtībām būtu jāsaskaras tad, ja demokrātiskās sistēmas vairs neeksistētu.

10. janvārī  Krāslavas ģimnāzijas 10. un 11. klašu skolēni kopā ar nodarbības vadītāju Jāni Dzimto pārbaudīja savu komandas garu un izpratni par demokrātijas procesiem. Klase tika sadalīta 3 komandās un katra saņēma savu slepeno somu - ādas portfeli, demokrātijas čemodānu un mugursomu.

Ielūkosimies 11.a klases atsauksmēs par nodarbību “Demokrātija 2084”: 

- Bija forši un aizraujoši spēlēt izlaušanās spēli, mēģinot izmantot savas zināšanas. To, ko piedzīvojām, agrāk par to pat nebijām aizdomājušies. Katrs komandas biedrs iesaistījās un kopā visu izdarījām.

- Visvairāk patika risināt uzdevumus, kur pēc attēliem vajadzēja atrast kodu. Spēles sākumā mūsu komandai bija grūti, jo nesapratām līdz galam uzdevumu, bet pakāpeniski viss aizgāja. Vispatīkamākais brīdis bija, kad vadītājs iedeva riekstiņus, lai būtu vieglāk domāt.

- Patika izlaušanās spēle. Uzdevumi bija interesanti, parasti skolā nenotiek tādas aktivitātes.

- Patika sadarboties komandā ar klases biedriem. Papildinājām savas zināšanas par demokrātiju.

- Visgrūtākais bija pēdējais uzdevums, vajadzēja saskaitīt akmentiņus un saprast kurus skaitļus ievadīt, lai pabeigtu spēli. Spēles noslēgumā guvām pārliecību - dzīve bez demokrātiskām vērtībām neeksistē!

Inga Skerškāne,

Krāslavas ģimnāzijas vēstures un sociālo zinību skolotāja

Autora foto