MŪSU ABSOLVENTI

Sestdien, 3.februārī Krāslavas ģimnāzijā - Absolventu vakars.  

2019.gada absolventu runa atšķīrās gan ar humoru, gan mūsdienīgu asprātību.

- Cienījamie skolotāji un absolventi!

Mums, kā nu jau 5 gadus kā pabeigušiem vidusskolu, ir priekšroka uzstāties pirmajiem. Skolas gadi man vienmēr saistījās ar izvēles ilūziju. It kā jau var atteikties, bet atteikuma sekas bieži vien ir daudz nepatīkamākas, nekā izdarīt prasīto. Aptuveni šāda motivācija arī turpina virzīt mani dzīvē.

Šodien es gribu apsveikt savus klasesbiedrus, par laimi mēs esam pēdējā paaudze, kurai paveicās absolvēt Krāslavas Valsts ģimnāziju, bez SKOLAS 2030 un mājasdarbu asistentu ChatGPT personā un citu jauku mūsdienīgu tehnoloģiju, kas padara mūsdienu pedagogu darbu par neaizmirstamu piedzīvojumu. Vēršos pie vecākās paaudzes - Jūs vēl varat uzticēties mūsu izlaiduma gada ārstiem, inženieriem un citiem speciālistiem. Tomēr es būtu piesardzīgs attiecībā uz jaunākiem – kas zina, kādus brīnumus saražos mūsdienu izglītības sistēma ar mūsu Izglītības ministriju priekšgalā.

Gribu novēlēt visiem patīkamu un atmiņu pilnu vakaru. Bet, lai padarītu pasākumu vēl interesantāku, iesaku katram mēģināt uzminēt, kuriem no šodienas absolventu apsveikumiem un skolēnu priekšnesumiem ir pielicis roku Mākslīgais intelekts! Kas zin, varbūt arī šī runa ir radusies kā kļūda, ģenerējot atbildi.

 

Ženijas Nikolaičenko un

Kristīnes Daļeckas foto