ĢIMNĀZISTI KULTŪRAS KANONA FINĀLĀ RĪGĀ

2024. gada 8. martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) “Klīversalas” zālē Latvijas kultūras kanona konkursa finālā tikās 14 skolu komandas, lai prezentētu īstenotās iniciatīvas un aktivitātes, kas tapušas, izvēloties jauniešiem būtiskas kultūras kanonā iekļautas vērtības, kuru saglabāšanu apdraud mūsdienu ekonomiskās, sociālās, drošības vai vides krīzes izpausmes. Konkursu organizē LKA kopā ar  Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, kultūrizglītības programmu “Latvijas skolas soma”, Latvijas Nacionālo kultūras centru un UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju.

Krāslavas ģimnāzijas jaunieši arī šogad piedalījās konkursā.

 - Kultūras kanons ir konkurss, kas kārtējo reizi pierāda, ka mūsu tautai rūp mūsu vērtības, mēs esam vienoti, radoši un motivēti cilvēki, kam piemīt arī spēks. Piedzīvotajā pasākumā ar degsmi ne tikai piedalījāmies pašas, bet arī labprāt uzklausījām citus perspektīvus jauniešus. Vēl pirmajā konkursa kārtā palika skaidrs, cik zinoši un nevienaldzīgi cilvēki ir Latvijas kultūras pārstāvji, režisori, kultūras akadēmijas profesori, studenti, nacionālās bibliotēkas pārstāvji. Iesaistīšanās šādos pasākumos attīsta uzstāšanās, sadarbības un pētīšanas prasmes, kas ir īpaši aktuāli mūsu vecumā, kad tuvojas eksāmeni un zinātniski pētnieciskie darbi. Pateicoties Kultūras kanona konkursam, iekļuvu vidē, kur mani kā jaunieti atbalsta, tic, ka es spēšu uzbūvēt veiksmīgu nākotni. Es pateicos ikvienam, kas stāstīja, dalījās, laboja, atbalstīja, uztraucās un pārdzīvoja kopā ar mums šo svarīgo notikumu. Man ir gods un lepnums par saviem vienaudžiem, savām zināšanām un savu valsti. (Milena)

- Noteikti nenožēloju, ka piedalījos Latvijas Kultūras kanona konkursā. Tā bija lieliska iespēja ne tikai izpētīt kādu no mūsu, latviešu, bagātībām, bet arī ļoti labs treniņš turpmākai karjerai. Fināls bija sarīkots lieliski, bija ļoti negaidīti, ka organizatori parūpējās par mums un sagatavoja arī dažādus gardumus. Tik lieliska sajūta bija konkursa laikā, kad saproti, ka šeit ir sapulcējušies jaunieši, kam rūp Latvija un tās kultūrvēsturiskais mantojums. Tādā veidā rodas drošības sajūta, ka mēs kā tauta nepazudīsim un turpināsim attīstīt mūsu unikālās tradīcijas. (Laura)

- Kultūras kanons ir konkurss, kurš dod iespēju attīstīties ne tikai jauniešiem, bet arī Latvijai.  Popularizējot mūsu vērtības, mēs popularizējam arī Latviju. Konkursā satikām aktīvos un motivētos jauniešus, kuri liek arī man būt lepnai. Paldies kultūras kanonam par šo burvīgo iespēju. (Jekaterina)

LNB Latvijas kultūras kanona fināla konkursā esam saņēmuši divas specbalvas - no LNB Latvijas kultūras kanona kuratores Anitas Smelteres un kino operatora Dāvja Sīmaņa.

Paldies Krāslavas ģimnāzijas vēstures skolotājai Ingai Skerškānei.

Lepojos ar savām meitenēm - Krāslavas ģimnāzijas 10.klases skolniecēm!

Ilga Stikute,

Krāslavas ģimnāzijas 10.klases audzinātāja

Autora foto

Foto no pasākuma šeit - https://www.facebook.com/media/set?vanity=kulturaskanons&set=a.921930269935530